Një turist i huaj bie nga lartësia në malin e Çikës

Një turist i huaj bie nga lartësia në malin e Çikës

24
SHPËRNDAJE

Një person ka rënë në greminë në malin e Çikës në Vlorë.

Personi që ka rënë në greminë rezulton të jetë punonjës i ujësjellësit të Bashkisë Himarë, dhe jo një turist siç u tha fillimisht. 

Shtetasi në fjalë ka qenë duke punuar në burimet e ujit të Çikës. Sipas informacioneve zona është e izoluar por ka akses deri në një pikë për të shkuar me makinë.

Kërkohet ndërhyrja e forcave eksperte për nxjerrjen e tij, ndërsa raportohet se nga Tirana është nisur një helikopter i Urgjencës Kombëtare. 

Terreni ku ka rënë punonjësi i ujësjellësit është i vështirë për të ndërhyrë. Nuk dihet gjendja shëndetësore e tij.

S'KA KOMENTE