Nje tjeter zjarr ne Hoxharë, rrezikohet nje plantacion me peme frutore

Nje tjeter zjarr ne Hoxharë, rrezikohet nje plantacion me peme frutore

1058
SHPËRNDAJE

Nje zjarr ka rene pak minuta me pare ne vendin e quajtur ura e Hoxhares.
Zjarri fillimisht ka ren ne nje kanal me bimesi te thate dhe i ndihmuar nga era ka perfshir nje parcele te mbjell me ullinje duke djegur dhjetra rrenje

. Jane banoret qe me mjete rrethanore po mundohen per fikjen e flakeve pasi rrezikon te digjet dhe nje plantacion me molle qe ndodhet aty prane

S'KA KOMENTE