Një i plagosur nga të shtënat me armë zjarri,arrestohet autori

Një i plagosur nga të shtënat me armë zjarri,arrestohet autori

476
SHPËRNDAJE

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë të mërkurë në Gjorm të Kurbinit.

Mësohet se për pasojë një person ka mbetur i plagosur. Gjithashtu bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti të çastit midis dy bashkëfshatarëve, ndërsa autori bëhet me dije se është vënë në pranga.

Sakaq i plagosuri ndodhet në spital ku edhe po merr trajtim mjekësor.

Njoftimi i policisë:

Në fshatin Gjormë, Kurbin, rreth orës 20:15,  shtetasi M. L., 41  vjeç, banues po në këtë fshat, dyshohet se gjatë një konflikti të çastit për motive të dobëta, me bashkëfshatarin e tij, shtetasin R. T. 53 vjeç, e ka plagosur me armë zjarri 53-vjeçarin, i cili është dërguar në spital, për ndihmë mjekësore.

Falë reagimit në kohë, veprimeve të shpejta dhe profesionale policore, është kapur dhe shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Kurbin, për veprime të mëtejshme procedurale, autori i dyshuar i plagosjes, shtetasi M. L.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, ndodhet në vendin e ngjarjes dhe vijon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe dokumentinin ligjor të saj.

S'KA KOMENTE