Nis protesta e opozitës, këndohet himni kombëtar para Kryeministrisë

Nis protesta e opozitës, këndohet himni kombëtar para Kryeministrisë

71
SHPËRNDAJE

Ka nisur zyrtarisht protesta kombëtare e opozitës sot në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’. Kryedemorkati, Sali Berisha, simpatizantë të partive opozitare, qytetarë të thjesht kanë nisur marshimin e tyre për t’ju bashkuar protestës kombëtare në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Me sloganin “Shqipërisë i dalim Zot”, opozita, ashtu siç kishte paralajmëruar ka nisur aksionin e saj pak pas orës 12:00. Berisha, bashkë me deputetë demokratë doli nga zyra e tij rreth orës 12:25, ndërsa iu bashkuan protestuesve në bulevard ku u vendos dhe himni kombëtar.

S'KA KOMENTE