Ndodh ne Fier, vellai i pret vellait kabllin qe furnizon me energji...

Ndodh ne Fier, vellai i pret vellait kabllin qe furnizon me energji banesen

6148
SHPËRNDAJE

Fier/Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 3 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit:

-A. P., 40 vjeç, banues në Ndërnënas, Fier, pasi ka prerë kabllon që furnizonte me energji elektrike banesën e vëllait të tij;

-N. T., 49 vjeç, banues në Suk 2, pasi duke djegur mbeturina në tokën e tij, zjarri i ka dalë jashtë kontrollit dhe është djegur plastmasi i serave në pronësi të shtetasit I. T.;

-B. V., 29 vjeçe, banuese në Fier, pasi dyshohet se ka vjedhur disa sende në dyqanin me produkte elektroshtëpiake ku punonte.

Gjithashtu u arrestua në flagrancë shtetasin L. L., 45 vjeç, banues në Roskovec, pasi ka vjedhur lëndë kimike (bujqësore) në pronësi të shtetasit A. G.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S'KA KOMENTE