Mjeku imazherist tregon si ra zjarri në Spitalin e Fierit

Mjeku imazherist tregon si ra zjarri në Spitalin e Fierit

4254
SHPËRNDAJE

Një zjarr ka rënë në Spitalin e Fierit, ku pacientët e personeli kanë dalë jashtë ne panik

Mesohet se zjarri ka rënë në sallën e grafisë, në katin e parë të spitalit.

Ndërkohë, në vendngjarje kanë mbërritur dy mjete zjarrfikëse, të cilët kane shuar flakët pas nderhyrjes se tyre Ne një deklaratë të mjekut imazherist, Aristotel Kusta, mesohet se zjarri ka rene nga nje mase ne lavatricen e larjes se filmave.


“Quhet lavatriçe e larjes së filmave, që ka bërë masë. Flakët ranë përpara një ore. Bëri masë dhe shkaktoi flakë dhe aty kishte edhe rafte të larjes së filmave. Janë dëmtuar materiale. Pajisjet kanë dalë jashtë funksionit”, ka thënë mjeku.

S'KA KOMENTE