Ministri rus,i frikëson të gjithë: Nëse ndodh lufta e 3-te ,do përdoren...

Ministri rus,i frikëson të gjithë: Nëse ndodh lufta e 3-te ,do përdoren armët bërthamore

153
SHPËRNDAJE

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov është shprehur se nëse do të ndodhte një Luftë e tretë Botërore, do të përfshinte armë bërthamore dhe do të ishte shkatërruese për të gjithë botën.

Reuters shkruan se Lavrov ka thënë se “Rusia, e cila prej shtatë ditësh po Lufton kundër Ukrainës, do të përballet me një “rrezik real” nëse Kievi do të fitonte armë bërthamore”.

S'KA KOMENTE