Ministra dhe kryebashkiakë pritet të dëshmojnë sot në Komisionin Hetimor për Inceneratorët

Ministra dhe kryebashkiakë pritet të dëshmojnë sot në Komisionin Hetimor për Inceneratorët

60
SHPËRNDAJE

Komisioni Hetimor Parlamentar për inceneratorët do të mblidhet sërish sot në orën 10:30, teksa priten diskutime të forta dhe dëshmi të zyrtarëve të lartë. 

Mësohet se fillimisht është thirrur për të dëshmuar administratorja e Inceneratorit të Tiranës Ariola Kodra. 

Kujtojmë se zonja Kodra nuk është paraqitur në tre thirrje të Komisionit. Sipas drejtuesve të komisionit, ligji parashikon shoqërim me forcë nga Policia e Shtetit të personave që refuzojnë dëshminë në Komisionin Hetimor.

Në orën 13:00 janë thirrur të dëshmojnë:
1. Emiriana Sako – Kryetare e Bashkisë Durrës.
2. Shkëlqim Cani – Ish-Ministër i Financave.
3. Belinda Balluku – Ministre e Infrastrukturës dhe Transportit.
4. Armando Subashi – Kryetar i Bashkisë Fier.
5. Arben Ahmetaj – Zv. Kryeministër dhe ministër i Shtetit për Rindërtimin dhe Programin e Reformave.

S'KA KOMENTE