Mijëra qytetarë protestojne para Kryeministrisë, ja cilat janë kërkesat

Mijëra qytetarë protestojne para Kryeministrisë, ja cilat janë kërkesat

39
SHPËRNDAJE

Mijëra protestues kanë marshuar paraditen e kësaj të shtune nga Sheshi Skënderbej në drejtim të Kryeministrisë dhe kërkojnë uljen e çmimeve të produkteve ushqimore dhe të karburanteve.

Pjesëmarrja është shumë e larte.Bulevardi kryesor është plot. Banderolat dhe pankartat e mëdha nuk mungojnë. “Boll na vodhe”, shkruhet në banderolën kryesore të protestës.

Pedagogu Ervin Goci listoi shkurtimisht disa nga kërkesat e qytetarëve për kryeministrin Rama dhe qeverinë shqiptare.

  • Ne kërkojmë hetim,
  • Çmimi tavan;
  • Heqje taksash;
  • Thyerje monopolesh;
  • Diversifikim burimesh;
  • Kontroll të naftës;
  • Kërkojmë të aktivizohet një kompani publike.

S'KA KOMENTE