Mbyti nënën e tij me plastmas, ‘arrest me burg’ për 24-vjeçarin në...

Mbyti nënën e tij me plastmas, ‘arrest me burg’ për 24-vjeçarin në Përmet

37
SHPËRNDAJE

Gjykata e Gjirokastrës ka caktuar sot masën e sigurisë ‘arrest në burg’ për Albi Muhollarin, i cili akuzohet se vrau nënën e tij. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e 3 qershorit në Përmet.

Muhollari ka dyshime se kreu krimin, duke mbytur nënën e tij Zeniat Muhollari me platstmas. 24-vjeçari mbaroi studimet në Amerikë dhe është ekselent, ndërkohë dyshohet se vuan nga probleme me depresionin.

I riu ka përfunduar për Inxhinieri Kompjuterike në Dearborn, Michigan, Shtetet e Bashkuara. Po ashtu mësohet se pak ditë më parë, 24-vjeçari ishte kthyer nga SHBA bashkë me nënën dhe babain e tij.

S'KA KOMENTE