Masakroi ne Fier 8 vjecarin nje vit me pare, sillet me force...

Masakroi ne Fier 8 vjecarin nje vit me pare, sillet me force ne gjykate Klodian Calameni

2020
SHPËRNDAJE

Pas me shume se tre seancash mungese dhe shtytje gjykimit eshte sjelle me force ne gjykaten Fier ,Klodian Çalamani i akuzuar për “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur me dhunë” dhe “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese ndaj të miturit” viktimë e të cilës mbeti 8-vjecari Mateo Vasiu ne Grecalli te Fierit.

Kjo seance e sotme do te perballe te pandehurin para akuzave per vrasje dhe marrdhenie seksuale me dhune nderkohe qe priten edhe deshmite e familjareve.

Klodian Calamani ne diten e sotme eshte sjelle me force nga policia nderkohe qe ai ka hyre nga dera e perparme e gjykates qe perdoret nga adminsitrata .

Veprimi i policise eshte bere per te shmangur perballjen me familjaret apo te aferm te familjes se 8 vjecarit te vrare por edhe nga opinioni publik. kujtojme se nje vit me pare ka pasur per dite me radhe proteste per vrasjen makaber te 8 vjecarit Mateo Vasiu

S'KA KOMENTE