Mallakastër/ Ndezi zjarr me qëllim hapjen e kullotave, procedohet penalisht një shtetas.

Mallakastër/ Ndezi zjarr me qëllim hapjen e kullotave, procedohet penalisht një shtetas.

358
SHPËRNDAJE

DVP Fier

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mallakastër, në vijim të punës për identifikimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve, proceduan penalisht shtetasin Gj. Sh., 36 vjeç, pasi dyshohet se ka ndezur zjarr në pronën e tij në fshatin Hekal, dhe si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe toke (kullotë)

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

S'KA KOMENTE