Mali i Zi me kryeministër shqiptar, Presidenti Gjykanoviç mandaton Dritan Abazoviç për...

Mali i Zi me kryeministër shqiptar, Presidenti Gjykanoviç mandaton Dritan Abazoviç për të formuar qeverinë e re

162
SHPËRNDAJE

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, ka njoftuar se mandatin për formimin e qeverisë i jep liderit të Lëvizjes Qytetare (GP) URA, Dritan Abazoviç.

Gjukanoviç dhe Abazoviç janë takuar më herët gjatë ditës së sotme, mëson “Vijesti”, kur presidenti i Malit të Zi e ka njoftuar zëvendëskryeministrin se i ka përfunduar konsultimet dhe se ka ndërmend ta japë mandatin.

S'KA KOMENTE