Lenovo sjell syzet qe projektojne nje ekran para syve tuaja

Lenovo sjell syzet qe projektojne nje ekran para syve tuaja

26
SHPËRNDAJE

Syzet e reja të Lenovo vendosin një ekran kompjuteri pak centimetra larg syve për t’u dhënë përdoruesve më shumë privatësi.

I zbuluar në IFA në Berlin këtë javë, Lenovo Glasses T1 lidhet me një laptop, smartphone ose tablet përmes një lidhjeje USB-C.

Më pas ato tregojnë përmbajtjen nga pajisja në 2 ekrane OLED, një në secilën lente para syve, duke ofruar një ekran privat për ‘konsumimin e përmbajtjes në lëvizje’.

Lenovo Glasses T1 do t’u japë përdoruesve përshtypjen se po shohin përmbajtje në një ekran shumë më të madh se ai në pajisjen e tyre fizike.

Ata paraqesin një ekran kompjuterik virtual që duket i madh, por brenda kufijve të një palë syze me madhësi xhepi. Syzet kanë gjithashtu altoparlantë të integruar pranë veshëve, në mënyrë që përdoruesit të mund të dëgjojnë.

Me një zgjidhje si Lenovo Glasses T1, përdoruesit kanë një përvojë portative dhe private të ekranit të madh dhe mund të marrin më shumë vlerë nga telefonat dhe laptopët e tyre.

Lenovo Glasses T1 do të dalë në shitje në Kinë në fund të vitit 2022 dhe do të jetë në dispozicion në vende të tjera vitin e ardhshëm.

S'KA KOMENTE