Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra në Durrës

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra në Durrës

427
SHPËRNDAJE

Një lëkundje sizmike rarportohet se është ndjerë në qytetin e Durrësit, pak minuta më parë. 

Sipas EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 ballë i shkallës rihter. Epiqendra e saj ka qenë 3 km në largësi të Durrësit dhe 30 km nga Tirana, ndërsa thellësia 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë në Durrës dhe Kavajë.

S'KA KOMENTE