Lavrov akuzon Zelenskyn: Thirrja për ndërhyrjen e NATO-s, provokon konfliktin kundër Rusisë!

Lavrov akuzon Zelenskyn: Thirrja për ndërhyrjen e NATO-s, provokon konfliktin kundër Rusisë!

146
SHPËRNDAJE

Ministri i Jashtëm rus, Sergey Lavrov është shprehur se presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky po kërkon një luftë mes NATO-s dhe Rusisë.

“Zelensky-t i vjen keq që NATO nuk ndërhyn dhe kjo do të thotë se nuk po kërkon ta zgjidhë konfliktin me diplomaci. Ai përpiqet të provokojë konfliktin kundër Rusisë me pjesëmarrjen e NATO-s. Duket se Ukraina po shpik gjithmonë arsye për kushtet sipas të cilave do të zhvillojë negociatat me Rusisë”, ka thënë më tej ai.

S'KA KOMENTE