LAJM I FUNDIT/ Inceneratorët, SPAK në aksion, disa të arrestuar

LAJM I FUNDIT/ Inceneratorët, SPAK në aksion, disa të arrestuar

365
SHPËRNDAJE

SPAK ka ndërmarrë sot një aksion në lidhje me çështjen e inceneratorëve. Raportohet për disa të arrestuar.Prokuroria e Posaçme ka lëshuar 11 urdhër arreste për aferën e inceneratorëve, konkretisht për inceneratorin e Fierit.

Mesohet se 5 persona kanë rënë në pranga deri tani, ndërsa për 5 të tjerë ka informacion që ndodhen jashtë territorit shqiptar dhe janë në kërkim ndërkombëtar. Ndërkohë, një person tjetër është në kërkim brenda vendit.

Operacioni është në ijim e sipër dhe janë duke u kontrolluar disa banesa. 

S'KA KOMENTE