Kush jane 10 zyrtaret e larte te Bashkise Durres per te cilet...

Kush jane 10 zyrtaret e larte te Bashkise Durres per te cilet jane leshuar urdher arrest nga SPAK

71
SHPËRNDAJE

Prokuroria e Posaçme ka nxjerrë 10 urdhër-arreste për ish-zyrtarë të bashkisë Durrës, mes të cilëve ish-kryebashkiaku Vangjush Dako.

Me vendim të GJKKO janë caktuar 7 masa arresti me burg dhe 3 arrest në shtëpi

Mes të arrestuarve është edhe ish-drejtori i urbanistikës pranë bashkisë Durrës, Adhurim Qehajaj, ish-drejtuesi i Kadastrës, një juriste e bashkisë dhe një sekretare e KB, të gjithë ish-zyrtarë që kanë prekur dosjen e pallatit të Fiqiri Farrukut në vitin 2011. Përveç Dakos, të përfshirët e tjerë janë zhdukur prej 3 ditësh.


Të arrestuar me urdhër të SPAK janë:

Vangjush Dako, ish-kreu i Bashkisë Durrës

Adhurim Qehajaj, ish-drejtor i Urbanistikës në Bashkinë e Durrësit

Adlei Likmeta, ish-drejtor i Urbanistikës në Bashkinë e Durrësit.

Rozi Kovaçi

Lira Kërtusha, ish-juriste e Urbanistikës

Adnand Tocilla.

Edlira Kertusha

S'KA KOMENTE