Kujdes nga trajtimet e fytyres, mjeku jep alarmin per vajzat qe kryejne...

Kujdes nga trajtimet e fytyres, mjeku jep alarmin per vajzat qe kryejne trajtime ne qendrat jo profesionale

107
SHPËRNDAJE

Trajtimet e fytyres jane kthyer tashme nje trend ne rritje ne shqiperi ku vajza e gra zgjedhin qendrat estetike per te perfeksionuar lekuren .

Mjeku dermatolog ne spitalin amerikan te Fierit Ermal Sina eshte shprehur se perpos kesaj tendence shume prej grave e vajzave shfaqin probleme pas trajtimit per shkak te zgjedhjeve te gabuara .

Ka nje numer te larte te rasteve sidomos tek femrat per pasojat qe u jane shkaktuar ne fytyre pas trajtimeve ne qendrat kozmetike apo estetike ka thene mjeku Sina

Mjeku ka percjelle keshilla per marrjen e ketyre trajtimeve te fytyres duke u konsultuar me pare me mjeket dermatolog per te kryer nje game analizash per percaktuar patologjine e lekures si dhe per te zgjedhur ne baze te tyre edhe medikamentin apo trajtimin e duhur.

Sina gjithashtu ka prrzantuar edhe aparaturen me te fundit per trajtimin e fytyres , heqjen e shenjave akneve ne fytyre deri dhe tek renia e flokut.

S'KA KOMENTE