Kryenin vjedhje në Greqi/ Policia publikon emrat e 19 të arrestuarve, 17...

Kryenin vjedhje në Greqi/ Policia publikon emrat e 19 të arrestuarve, 17 prej tyre shqiptarë

4093
SHPËRNDAJE

Policia greke ka publikuar  identitetin e 19 shtetasve te arrestuar ne kuadër te një operacioni te kryer ne 10 shkurt, kundër nje grupi te strukturuar kriminal qe kryenin vjedhje ne mjetet e transportit publik si autobuza, trollei, metro etj.

Policia zbardhi 81 vjedhje nga te cilat grupi kishte perfituar sende me vlere mbi 50 mije euro. U kontrolluan 20 banesa dhe 2 biznese te te arrestuarve, ku u sekuestruan shume sende te vjedhura. Gjithsej te akuzuar per kete grup kriminal jane 39 persona, nderkohe qe policia zbulon sot identitetet dhe fotografite e 19 prej tyre. Nga ata 17 jane shqiptare, konkretisht:

 1. Klodjan Rexhep Zeneli, 37-vjec nga Saranda
 2. Enea Hyseni 43-vjec
 3. Artur Dalan Bashimi, 44-vjec nga Gjirokastra
 4. Marsel Dalan Bashimi, 35-vjec nga Gjirokastra
 5. Renato Beqo Osmeni 44-vjec
 6. Alma Arjan Sadiku 26-vjec nga Saranda
 7. Niko Ramazan Zenuni, 38-vjec nga Tirana
 8. Rando Ferdinand Ranxha, 31-vjec
 9. Aldo Celnik Bramellari, 32-vjec nga Tirana
 10. Andi Zoi Cuko, 45-vjec nga Fieri
 11. Artur Ibro Dinaj, 42-vjec nga Fieri
 12. Arenc Dilaver Bardhi, 42-vjec nga Berati
 13. Armando Luftar Cela
 14. Aldo Rexhep Progonati 53-vjec nga Fieri
 15. Artan Sefedin Sulovari, 45-vjec nga Berati
 16. Dilaver Flamur Alushi, 42-vjec nga Gjirokastra
 17. Andrea Nasho Profka, 42-vjec nga Vlora

S'KA KOMENTE