Kryeministri Rama shkruan për ndarjen nga jeta te Bujar Nishanit

Kryeministri Rama shkruan për ndarjen nga jeta te Bujar Nishanit

348
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama reagon për ndarjen nga jeta të ish-presidenti Bujar Nishani, i cili u nda nga jeta pasditen e sotme në Gjermani, ku kurohej prej më shumë se 20 ditësh për pasojat e postcovid.

“U prehtë në paqe! Ngushëllime familjes”, shkruan Rama dhe ndan një foto bardhë e zi të ish-kreut të shtetit. Reagimet e politikës për ikjen e Bujar Nishanit sot kanë qenë të shumta, si nga aktorët e opozitës ashtu dhe nga ata të Partisë Socialiste.

S'KA KOMENTE