Kryeministri Rama konferencë për mediat: Sulmi kibernetik, jo nga hakera të zakonshëm,...

Kryeministri Rama konferencë për mediat: Sulmi kibernetik, jo nga hakera të zakonshëm, por nga një shtet

138
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot në një konferencë për mediat

Rama: Sulmi nuk është një sulm i organizuar nga hakera të zakonshëm dhe as nga grupe njerëzit të kësaj bote të errët që bëjnë shpesh herë ndërmarrje të vështira deri duke bllokuar sisteme kritike deri në SHBA dhe duke vendosur gjoba të majme. Ky është një agresion i organizuar nga një shtet. Nuk i kemi të gjitha provat për të përcaktuar një në dy shtetet. Shpresojmë se do e bëjmë në vijim.

S'KA KOMENTE