Kryeministri Rama jep lajmin/Leshohen ne hapesire satelitet Albania1 dhe Albania 2

Kryeministri Rama jep lajmin/Leshohen ne hapesire satelitet Albania1 dhe Albania 2

210
SHPËRNDAJE

Në Cape Carnaval të Florida sapo është lëshuar raketa Falcon 9, misioni i përbashkët i SpaceX Transporter 6 që transporton për në hapësirë Albania 1 dhe Albania 2.

“Ja dhe kjo, u tha, u bë. Sapo është lëshuar nga Cape Canaveral, Florida raketa Falcon 9, misioni i përbashkët i SpaceX Transporter 6 që transporton për në hapësirë edhe satelitët tanë, Albania 1 dhe Albania 2”, njofton kryeministri Rama në një postim në Facebok.

S'KA KOMENTE