Kontabilistin grek e vrasin për një borxh 200 mijë €, gruaja shqiptare...

Kontabilistin grek e vrasin për një borxh 200 mijë €, gruaja shqiptare merr paratë dhe arratiset në Shqipëri

1937
SHPËRNDAJE

Një kontabilist grek është vetëvarur mbrëmjen e kaluar në Greqi.Mediat fqinje raportojnë se shkak për ngjarjen e rëndë është bërë një borxh prej prej 200 mijë eurosh që 50-vjeçari i kishte një 47-vjeçareje. Kjo e fundit ka rrëfyer përfshirjen e saj në vdekjen e tij duke treguar detajet e tragjedisë që ndodhi në Moschato.

Kontabilisti dhe 47-vjeçarja njiheshin prej dhjetë vitesh dhe lidhja e tyre ishte thjesht profesionale. Pak para orës 18, 47-vjeçarja ka mbërritur në shtëpinë e kontabilistit grek pasi pretendon se 50-vjeçari i kishte zhvatur një shumë të madhe parash.

Në të njëjtën kohë, sipas policisë të shtunën e kaluar persona që kishin investuar para tek kontabilisti kanë shkuar në zyrën e 50-vjeçarit në Kallithea dhe e kanë rrahur. 

Sipas të njëjtave informacione, bashkëshortja e 50-vjeçarit, me origjinë nga Shqipëria, ka pasur akses në llogaritë e tij bankare, ka tërhequr para dhe është larguar për në vendin e saj. 

Kontabilisti, baba i dy vajzave u gjet i varur në banesën e tij mbrëmjen e së hënës në Moschato.  Me të në atë kohë ishte edhe 47-vjeçarja, e cila mëngjesin e së martës ka rrëfyer përfshirjen e saj në vdekjen e burrit.

S'KA KOMENTE