Konfirmohet gripi i shpendëve edhe në Divjakë

Konfirmohet gripi i shpendëve edhe në Divjakë

52
SHPËRNDAJE

Gripi i shpendëve po përhapet me shpejtësi në vendin tonë dhe numri i vatrave sa vjen e rritet.

Gjatë ditës së sotme është njoftuar se gripi i shpendëve është konfirmuar edhe në Divjakë ku para pak ditësg ngordhën rreth 60 pula.

Analizat e dërguara në Tiranë nga veterinerët e zonës dolën pozitive dhe pulat kanë ngordhur për shkak të gripit të shpendëve.

Kujtojmë se që prej 19 marsit Ministria e Bujqësisë ka konfirmuar gripin e shpendëve në vendin tonë në Durrës, Dibër dhe Korçë

S'KA KOMENTE