Kishte mbjelle droge ne token e tij ne Fier, arrestohet 42 vjecari

Kishte mbjelle droge ne token e tij ne Fier, arrestohet 42 vjecari

6484
SHPËRNDAJE


Në vijim të kontrolleve intensive në çdo skaj të vendit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike, shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Kreshpan 3”, si rezultat i të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi:
-F. M., 42 vjeç, banues në Kreshpan, pasi gjatë kontrollit në tokën në pronësi të tij, u gjetën të kultivuara bimë të dyshuara narkotike Cannabis Sativa.
Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S'KA KOMENTE