Kapen 4 shqiptarë në Angli pasi kane rezultuar pozitiv ne testin e...

Kapen 4 shqiptarë në Angli pasi kane rezultuar pozitiv ne testin e droges

1015
SHPËRNDAJE

Katër shqiptarë janë arrestuar nga policia britanike në Thames Valley dhe rrezikojnë të deportohen për në Shqipëri. 

Mediat vendase bëjnë me dije se policia ndaloi një “Benz” pasi rezultonte i pa regjistruar. Policia i bëri shoferit një test të shpejtë droge dhe rezultoi pozitive, pasi shoferi kishte marrë kokainë.

Dy prej shqiptarëve kishin mbërritur në Mbretërinë e Bashkuar të fshehur në pjesën e pasme të një kamioni, ndërsa njëri prej tyre ishte arrestuar më parë për shkelje të imigracionit dhe kërkesa e shoferit për imigracionin ishte refuzuar. Të katërt po mbahen në

S'KA KOMENTE