Kandidatja e PD per Bashkine FIER Eriselda Zotaj Celaj takim me banoret...

Kandidatja e PD per Bashkine FIER Eriselda Zotaj Celaj takim me banoret e Topojes

55
SHPËRNDAJE

Kandidatja e PD per kreun e Bashkise Fier Eriselda ZOTAJ CELAJ ne vijim te turit te saj elektoral eshte ndalur ne fshatin Topoje. Duke u takuar me dhjetra banore te ketij komuniteti kandidatja Eriselda Zotaj Celaj i ka kushtuar edhe nje postim ne rrjetet sociale situates se mjerusheme ne kete zone qw ka detyruar te rinjte te largohen

Postimi i kandidates se PD per kreun e Bashkise Fier ,Eriselda Zotaj Celaj

“Kjo është panorama që të ofron Topoja, pak kilometra larg qytetit të Fierit.
Tregjet janë në një gjendje skandaloze.
Shitet e blihet në mes të katër rrugëve dhe në trotuare, duke rrezikuar rëndë shëndetin e qytetarëve dhe tregtarëve.

Topoja është boshatisur.
Në rrugë mund të shohësh vetëm të moshuar, të cilët ndihen të vetmuar dhe të pashpresë.
Të rinjtë janë larguar në masë të gjendur përballë papunësisë dhe vështirësive për të përballuar jetesën.

Në 14 maj bashkë, do ti japim frymëmarrje Topojës.

S'KA KOMENTE