Kancelari gjerman: Gjermania partner i Shqipërisë në Bashkimin Evropian

Kancelari gjerman: Gjermania partner i Shqipërisë në Bashkimin Evropian

33
SHPËRNDAJE

Kancelari gjerman, Olaf Scholz gjatë një konference të përbashkët me kryeministrin Edi Rama shprehu mbështetjen e Gjermanisë drejt rrugës së Shqipërisë në Bashkimin Evropian.

Gjermania dënon sulmin rus në Ukrianë dhe jemi në të njëjtën linjë në raport me agresionin rus. Jemi falënderues ndaj Shqipërisë. Nesër do të nënshkruhet në Tiranë njohja reciproke e ndërsjellë e patentave.  Procesi i Berlinit ka treguar se çfarë potenciali ka. Dua ta gjallëroj procesin e Berlinit. Angazhohem me qeverinë time, Gjermania do të mbetet një partner i Shqipërisë në Bashkimin Evropian”, tha Scholz.

S'KA KOMENTE