Ja sa qytetare nga Fieri, Mallakastra , Patosi e Roskoveci kane...

Ja sa qytetare nga Fieri, Mallakastra , Patosi e Roskoveci kane shkuar ne Tirane per protesten e opozites

3862
SHPËRNDAJE

PD dega Fier eshte organizuar per protesten qe zhvillohet ne Tirane.

Sipas kryetarit Rrapi Gjika jane nisur rreth 1000 persona me makina private qe ne oret e para te mengjesit ne menyre qe te shmangin trafikun, vonesat si dhe problematikat e ndryshme qe mund te ndodhin gjate rruges.

Mesohet se protestuesit jane nisur heret ne mengjes, ndersa ka pasur prej tyre qe kane shkuar drejt kryqytetit nje nate me pare.

Nderkohe burime prane PD dega Patos bejne me dije se jane nisen qe ne oret e para te mengjesit rreth 50 persona me makina private.

Edhe nga Mallakastra e Roskoveci jane nisur rreth 200 persona qe do te behen pjese e protestes.

Ndryshe nga heret e tjera, protestuesit kete here kane udhetuar me makinat e tyre private, duke shmangur levizjen me automjete te sherbimit publik, duke qene se kjo e marte perkon edhe samitin BE- Ballkani Perendimor

S'KA KOMENTE