Ish-kryeministri Berisha akuza ndaj Ambasadores amerikane Yuri Kim

Ish-kryeministri Berisha akuza ndaj Ambasadores amerikane Yuri Kim

47
SHPËRNDAJE

Ish kryeministri Berisha akuzoi sot ambasadoren amerikane, Yuri Kim se po ndërhyn në gjykatë lidhur me çështjen gjyqësore në të cilën është Partia Demokratike.

“Askush nuk mund ti diktojë kësaj opozite akuzat që duhet të bëjë dhe sduhet të bëjë. Pashë aty shqetësim edhe për akuzat. Ti harrojë kush përpjekjet që mund të diktojë. Unë publikisht sot para mediave shpreh keqardhjen, por edhe denoncimin tim për ndërhyrjet e saj direkte në procesin gjyqësor. Javën e kaluar unë iu informova, thashë se kam informacion për dy burime. Së fundmi guvernatorja bën takime për procesin gjyqësor i cili në mënyrë absolute nuk ka bazë ligjore”, u shpreh Berisha.

S'KA KOMENTE