Ish-deputeti i PS lihet në arrest shtëpie, SPAK: Do të bëjmë ankim...

Ish-deputeti i PS lihet në arrest shtëpie, SPAK: Do të bëjmë ankim në Gjykatën e Posaçme të Apelit

99
SHPËRNDAJE

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar është shprehur se ka qenë kundër lirimit të ish-deputetit socialist Alqi Bllako.

Gazetarja Klodiana Lala tha për “BalkanWeb” se SPAK ka theksuar se nuk ekzistojnë kushtet për të liruar ish-deputetin e PS.

“Ne kemi qenë kundër lirimit në gjykatë sepse nuk ekzistojnë kushtet për ta liruar. Do bëjmë ankim në Gjykatën e Posaçme të Apelit.”, thuhet në reagimin e SPAK 

S'KA KOMENTE