Iluzionisti i famshëm: Kam fuqi ta ndaloj luftën mes Rusisë dhe Ukrainës

Iluzionisti i famshëm: Kam fuqi ta ndaloj luftën mes Rusisë dhe Ukrainës

56
SHPËRNDAJE

Iluzionisti dhe psikiku i famshëm, URI Geller, ka pohuar çmendurisht se mund ta shpëtojë botën nga Lufta e Tretë Botërore, pasi thotë se ka fuqitë për të ndaluar Vladimir Putinin nga pushtimi i Ukrainës.

Celeb spoon-bender Uri beson se ai ka aftësinë për të shmangur shpërthimin e luftës midis Rusisë dhe aleatëve të NATO-s, pasi ai pretendon se ka de-përshkallëzuar me sukses konfliktet e ngjashme gjeo-politike në të kaluarën.

Boris Johnson dhe kryeministri francez Emannuel Macron janë përpjekur të bindin Putinin të tërheqë rreth 130,000 trupa nga kufiri i Ukrainës.

Tani, Uri në mënyrë të çuditshme, pretendon se ai mund të ndërhyjë dhe të shpëtojë ditën kur të mëdhenjtë politikë kanë dështuar, duke thënë “Unë besoj kështu” kur u pyet nëse ai mund të ndalonte luftën e afërt.

Por mistifikuesi me origjinë izraelite thotë se ai do të ndërhyjë vetëm nëse i kërkohet nga autoritetet amerikane ose ukrainase.

“Unë nuk dal dhe bëj diçka vetë ose vetëm, duhet të marr një ftesë zyrtare për të bërë diçka, pastaj gjykoj, pres dhe pastaj mund të bëj çfarëdo që mendoj se është lëvizja e duhur”, shtoi ai, shkruan The Sun.

Uri tha se do të duhej një lutje “ose nga amerikanët ose ukrainasit” për ta tërhequr atë.

S'KA KOMENTE