Hapet thirrja për subvencionimin e 70% të çmimit të paneleve diellore

Hapet thirrja për subvencionimin e 70% të çmimit të paneleve diellore

95
SHPËRNDAJE

Kryeministri, Edi Rama me anë të një postimi në facebook, ka bërë me dije se është hapur thirrja për subvencionimit me 70% të financimit për çdo familje shqiptare që do të aplikojë për panele diellore për ngrohjen e ujit. 

Postimi i plotë:

Çelet thirrja e parë për programin e ri të qeverisë për subvencionim me 70% të financimit, për çdo familje që do të aplikojë për panele diellore për ngrohjen e ujit. Kështu kursehen 20% nga fatura juaj mujore e energjisë. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, përmes AEE do të menaxhojë këtë proces.

S'KA KOMENTE