Gruaja e Xhevahir Hoxhës ne Roskovec:“Më rrihte me kostër : Jam dhunuar...

Gruaja e Xhevahir Hoxhës ne Roskovec:“Më rrihte me kostër : Jam dhunuar sistematikisht!

3230
SHPËRNDAJE

Në emisionin “Me zemër të hapur” ka folur gruaja e Xhevahir Hoxhës, që vrau pak ditë më parë nusen e djalit në Roskovec dhe më pas vari edhe veten në pemë.

Aja ka treguar se ai e dhunontë vazhdimisht, madje dy herë i kishte çarë edhe kokën.

Ndër të tjera shtoi se bashkëshorti e ka dhunuar edhe për faktin se përse vajza e tyre kishte ikur nga shtepia për një djalë.

Gruaja: Jo nuk dëgjova gjë, ai kishte kycur dyert. Nuk e donte as djalin as nusen. Jam dhunuar sistematikisht. E bërë për fëmijët se ishin 5 fëmijë.

Jo nuk më linte ai të denoncoja, më diltë përpara. Më dhunonte me kostër. Dy herë më cau kokën, me bisht, gjaku lëng. Më shikonin edhe komshinjtë. Ai nuk qas dot njëri.

Vajza iku me dashuri dhe nuk foli më ky. Edhe për atë më ka rrahur shumë. 12 vjet pa folur. Ku ta takoja unë? Mua sme linte telefonin. Djalin e Fatjonit e donte shumë.

Merushja e merrte djalin kurse ai nuk donte.

Nuk punon sështë për neve, sështë për fshat

S'KA KOMENTE