Greqia heq të gjithë dokumentet Covid për hyrjen e shqiptarëve ne vendin...

Greqia heq të gjithë dokumentet Covid për hyrjen e shqiptarëve ne vendin fqinj

48
SHPËRNDAJE

Greqia ka vendosur të heqë të gjithë dokumentet që lidhen me Covid për qytetarët shqiptarë si kusht për të hyrë në vendin fqinj.

Lajmi bëhet i ditur nga Ministria jonë e Jashtme.

“Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se autoritetet në Greqi kanë vendosur, që për udhëtimet drejt këtij vendi, nuk do të kërkohen dokumente specifike në kushtet e Covid-19”, thuhet në njoftimin për shtyp të Ministrisë.

S'KA KOMENTE