Greqia goditet nga një tjetër tërmet 4.7 ballë, sizmologët të shqetësuar

Greqia goditet nga një tjetër tërmet 4.7 ballë, sizmologët të shqetësuar

741
SHPËRNDAJE

A 640

Greqia është goditur nga një tjetër tërmet ditën e sotme me magnitudë 4.7 balë të shkallës rihter, me epiqendër në Evia, ndërsa është shoqëruar me disa pasgoditje.

Të pyetur nga gazetarët nëse ky është tërmeti ‘kryesor’ në zonë, sizmologët shprehet se kjo është një pyetje shumë delikate dhe nuk kanë pranuar të japin një përgjigje ende.

Ata thotë se është lajm i mirë që ka pasur disa pasgoditje, por ende  nuk mund të pohojnë se ky ishte tërmeti ‘kryesor’, duke lënë në frikë banorët për ndonjë goditje tjetër më të fortë.

S'KA KOMENTE