Greqi/Shqiptari vrau qenin endacak, gjobitet me 30 mijë euro

Greqi/Shqiptari vrau qenin endacak, gjobitet me 30 mijë euro

1093
SHPËRNDAJE

Një shqiptar në Greqi është arrestuar dhe është gjobitur me 30 mijë euro, pasi ka vrarë me shufër hekuri një qen endacak në Lagadha.

Sipas medieve greke, shqiptari pretendon se vrau qenin, pasi kafsha i hëngri një pulë.

Ndaj emigrantit shqiptar, 44 vjeç, është ngritur një padi për vrasje të kafshëve, ndërsa mësohet se në ditët në vijim Prokuroria do të nxjerrë verdiktin përfundimtar për të.

S'KA KOMENTE