Greqi/Me granatë në dorë dhe maskë kirurgjikale në fytyrë, një person terrorizon...

Greqi/Me granatë në dorë dhe maskë kirurgjikale në fytyrë, një person terrorizon punonjësit dhe grabit filialin e një banke

6535
SHPËRNDAJE

Një person ende i paidentifikuar ka grabitur një sasi parash nga një filial i një banke të njohur në Greqi. Mediat helene bëjnë me dije se grabitësi, me një maskë kirurgjikale, i ka kërcënuar punonjësit me një granatë që mbante në dorë, duke marrë paratë dhe duke u larguar më pas.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryqëzimin e rrugëve Geroulanos dhe 3 Shtatori, në Argyroupoli.

Sakaq autoritet janë ende në kërkim të tij.

S'KA KOMENTE