Gjykata vendos arrest me burg për vrasjen e Edmond Papës, i dyshuari...

Gjykata vendos arrest me burg për vrasjen e Edmond Papës, i dyshuari nuk pranon akuzat

413
SHPËRNDAJE

Gjykata e Tiranës ka caktuar arrest me burg për Albano Velon, i arrestuar për vrasjen e Edmond Papës në Tiranë. Velo ka mohuar akuzën në lidhje me atentatin, ndërsa dyshohet si personi që ka mbajtur nën vëzhgim Papën para ekzekutimit dhe ditën që ndodhi vrasja, dhe largoi nga vendngjarja ekzekutorin.

Miqësia e Velos me Aleksandër Sadikajn vihet re dhe nga fotot që ata kanë sëbashku, miqësi kjo që shfaq dyshime se vrasja e Papës mund të jetë si shkak i hakmarrjes, ngjarje e cila pritet të zbardhet nga policia.

S'KA KOMENTE