Gjykata lë në burg ish-drejtorin e Doganës së Fierit qe shkaktoi 2...

Gjykata lë në burg ish-drejtorin e Doganës së Fierit qe shkaktoi 2 aksidente

132
SHPËRNDAJE

Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për Arlind Lagjin ish-drejtorin e doganës së Fierit i cili ditën e hënë në datën 20 mars shkaktoi dy aksidente të njëpasnjëshme në rrugën Transballkanike duke lënë të plagosur dy persona të moshës 66 dhe 63 vjeç.

Prokuroria ka kërkuar masën e sigurisë arrest me burg teksa gjyqtarja e kësaj çështjeje Dorina Stroka e ka pranuar këtë kërkesë.

S'KA KOMENTE