Gjykata e Posacme le ne burg ish deputetin Alqi Bllako

Gjykata e Posacme le ne burg ish deputetin Alqi Bllako

35
SHPËRNDAJE

GJKKO ka lënë në fuqi masën arrest me burg për ish-depytetin socialist Alqi Bllako.

Vendimi është dhënë në një seancë me dyer të mbyllura

Ish-deputeti socialist akuzohet i përfshirë në aferën e inceneratorëve dhe akuzohet nga SPAK për shpërdorim detyre dhe korrupsion,. Kujtojmë se sipas Strukturave të Posaçme Anti-korrupsion ai u vetëdorëzua në polici.

Ndërkohë Bllako bëhet zyrtari i dytë që arrestohet lidhur me këtë aferë.

S'KA KOMENTE