Gjenden pa jete ne banese ,nuse dhe vjehrrë, ja dyshimet e policisë

Gjenden pa jete ne banese ,nuse dhe vjehrrë, ja dyshimet e policisë

828
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Devoll ku kanë humbur jetën 2 gra. Policia bën me dije se rreth orës 15:15, jemi njoftuar se në fshatin Progër, Devoll, janë konstatuar nga kryeplaku i fshatit, në banesë, të pajeta dhe me shenja dhune në trup shtetaset F. B., rreth 60 vjeçe dhe vjehrra e saj B. B., rreth 80 vjeçe.

Ndërkohë mesohet se viktimat janë nuse dhe vjehrre dhe jetonin te dyja se ishin te veja.

Informacion paraprak

Më datë 05.03.2022, rreth orës 15:15, jemi njoftuar se në fshatin Progër, Devoll, janë konstatuar nga kryeplaku i fshatit, në banesë, të pajeta dhe me shenja dhune në trup shtetaset F. B., rreth 60 vjeçe dhe vjehrra e saj B. B., rreth 80 vjeçe.

Nga ana e policisë janë ngritur pika kontrolli dhe me grup hetimor nën drejtimin e Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë, po punohet për identifikimin e kapjen e autorit si edhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

S'KA KOMENTE