Gati rruga Roskovec-Berat, Kryeministri Rama publikon pamjet e rruges se perfunduar

Gati rruga Roskovec-Berat, Kryeministri Rama publikon pamjet e rruges se perfunduar

1117
SHPËRNDAJE

Ka perfunduar aksi rrugor Roskovec-Berat qe konsiderohet nje aks i rendesishem per komunikimin dhe transportin rrugor te Fier e Roskovec me qytetin e Beratit. Rruga e meparshme ishte per vite me radhe ne gjendje tejet te amortizuar dhe e pakalueshme per mjetet.Per te shkuar ne Berat nga Fieri automjetet kalonin nga qyteti i Lushnjes. Ne perfundim te kesaj rruge kryeministri Rama ka publikuar edhe pamjet e saj

🟢Gati edhe rruga e re që lidh Beratin me Fierin🤝

Një aks rajonal i shumëkërkuar prej vitesh, i cili lehtëson qarkullimin për banorët dhe prodhimet bujqësore të Beratit, Urës Vajgurore, Roskovecit dhe Fierit🚘👩🏻‍🌾🚜🌾TëBashkuarJoTëNdarë🫶

https://fb.watch/e9tbsvK9MF/

S'KA KOMENTE