Fqinja tregon bisedën me vajzën 10 vjecare ,e plagosur në Don Bosko

Fqinja tregon bisedën me vajzën 10 vjecare ,e plagosur në Don Bosko

187
SHPËRNDAJE

Fqinjët e Mimoza Pajës, gruas që mbeti e vrarë aksidentalisht nga plumbat në lokalin e Fatjon Muratit në ‘Don Bosko’ kanë rrëfyer se ajo ishte në gjendje jo të mirë ekonomike. Njëra prej tyre ka treguar edhe bisedën me mbesën 10 vjeçare, e cila mbeti e lënduar nga xhamat e thyer në lokal.“Isha brenda dhe djali i vogël po flinte. U zgjua i trembur dhe tha se ka ndodhur vrasje. Kur dolëm jashtë kur thanë është vrarë Moza. Unë nuk kam parë asnjë gjë. Jemi shumë të frikësuar saqë kemi frikë të jetojmë tek shtëpia, të jesh në punën tënde. Ke frikë kudo që të shkosh.

S'KA KOMENTE