Fier/Kapet me arme te ftohta ne lokalin e tij 54 vjecari

Fier/Kapet me arme te ftohta ne lokalin e tij 54 vjecari

5453
SHPËRNDAJE

Fier

Specialistët për Hetimin e Krimeve arrestuan në flagrancë, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, shtetasin A. H., 54 vjeç, banues në Fier, pasi gjatë kontrollit në lokalin në administrim të tij, janë gjetur një dorezë metalike dhe një thikë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Po nga këto struktura u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasin H. L., banues në Levan, Fier, për veprën penale “Dëmtime të tjera me dashje”, pasi ka goditur shtetasin N. D.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

S'KA KOMENTE