Enkelejd Alibeaj akuzohet për korrupsion nga “diplomati dhe gazetari paraguaijan”

Enkelejd Alibeaj akuzohet për korrupsion nga “diplomati dhe gazetari paraguaijan”

141
SHPËRNDAJE

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj është vënë në qendër të sulmeve dhe akuzave nga dy personazhe në Paraguaj.

Një person që pretendon se është gazetar në Paraguaj, Pedro Escobar Medina ka publikuar një postim në rrjetin social Twitter, ku kërkon nga Ministria Publike në shtetin e tij të hetohet mbështetja që ekonomisti Carlos Fernández Valdovinos ka dhënë ndaj deputetit të PD, Enkelejd Alibeaj.

Më pas një tjetër postim i tillë është bërë nga diplomati paraguajan, Blas Oddone, i cili po ashtu kërkon hetim për të njëjtën gjë ku për më tepër e quan Alibeajn si një politikan të korruptuar.

S'KA KOMENTE