Dhunoi ish-bashkëshorten në sy të policëve, arrestohet 31-vjeçari 

Dhunoi ish-bashkëshorten në sy të policëve, arrestohet 31-vjeçari 

404
SHPËRNDAJE

Pas publikimit të një video nga mediat ditën e djeshme, ku shihen dy persona duke u konfliktuar me njëri-tjetrin, policia ka shoqëruar në komisariat 31-vjeçarin me inicialet J.C dhë në vijim të hetimeve e kanë arrestuar për veprën penale “Dhunë në familje”.

Siç shihet dhe në pamjet e mëposhtme, ngjarja ka ndodhur në sheshin “Skënderbej”, sakaq në prani kanë qenë dhe katër policë.

Njoftimi i policisë: Reagim i DVP Tiranë

Në lidhje me një video të postuar ditën e djeshme në portalin JOQ, në të cilën shfaqen dy shtetas që konfliktohen fizikisht me njëri-tjetrin, në sheshin “Skënderbej”, ju sqarojmë se:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 3 menjëherë pas publikimit të pamjeve kanë organizuar punën për identifikimin e personave që shfaqen në video dhe kanë shoqëruar në komisariat autorin e dyshuar, shtetasin J. C., 31 vjeç.

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 3 bënë arrestimin e tij për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi në sheshin “Skënderbej” ka ushtruar dhunë ndaj ish-bashkëjetueses.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë falënderon mediat dhe qytetarët që denoncojnë rastet e paligjshmërisë dhe i fton sërish ata që të denoncojnë çdo rast paligjshmërie, në numrin 112, duke iu garantuar anonimat të plotë dhe reagim të menjëhershëm e të paanshëm.

S'KA KOMENTE