Detaje te policise/Nëna e 27-vjeçarit të vrarë me tritol e arrestuar për...

Detaje te policise/Nëna e 27-vjeçarit të vrarë me tritol e arrestuar për ushtrim prostitucioni

724
SHPËRNDAJE

Forcat e policisë kanë arritur të zbardhin detaje të reja lidhur me atentatin me eksploziv që la të vdekur 27-vjeçarin Aleksandër Sadikaj.

Mësohet se nëna e 27-vjeçarit që u vra në atentatin me tritol, shtetësja S.K. është ndaluar para disa muajsh dhe është hetuar për veprën penale “shfrytëzim prostitucioni”, por më pas është lënë e lirë.

Asokohe, madje është ndaluar dhe pezulluar edhe dhëndri i saj që ishte polic i qarkullimit rrugor dhe një efektive tjetër, të cilët ndihmonin 53 vjeçaren me informacione për aksionet që zhvillonte policia.

S'KA KOMENTE