Detaje nga aksidenti me 4 të vdekur, viktima këngëtar i muzikës popullore,...

Detaje nga aksidenti me 4 të vdekur, viktima këngëtar i muzikës popullore, vdiq bashkë me të fejuarën

2764
SHPËRNDAJE

Detaje të reja dalin në dritë nga aksidenti tragjik që ndodhi pak pas mesnate në aksin rrugor Fushë Krujë-Milot, ku humbën jetën 4 persona.

Viktimat janë shtetasit Artan Alushi 30-vjeç, Alfred Dika 39 vjeç, Shkumbin Brati 20-vjeç, Almenia K., 16 vjeçe.

Shkumbin Brati ishte këngëtar i muzikës popullore nga Hasi, djal i një rapsodi hasjan, dhe lajmi ka pikëlluar ndjekësit dhe miqtë e tij, të cilët kanë shprehur ngushëllime dhe në rrjetet sociale.

Ndërkohë, Almenia K., raportohet se ishte partnerja e tij dhe të dy ishin fejuar së fundmi.

Disa nga postimet prekëse të miqve për të riun që humbi jetën:

-OOOO BIM NUK PO E BESOJ

Buzqeshja jote gjithmone do t’na mungoje

Qofsh banore i xhenetit Shkumbin Sadiki Brati

Allahu u dhasht force familjes

-Ah bre vlla o zot pse ike

Nk e besoj o zott se besoj

Gjithmon mthoje vllaj jem binjak

Pse ike vlla pseee breee pseee

Ike ne moshen e rinis bashk me shpirtin tan binjka

Ishit si dy engjuj e engjuj u bat vertet

O zott o zott smunem me besu kurr kurr kurr…..

Gjithmon do jesh ne zemrat tona vllaj jem

-Na trondite me ikjen tënde të hershme Shkumbin..Shpirti ytë i bardhë u prehtë në parajsë..Familjes tënde Zoti ju dhashtë gajretin..  Shkumbini ishte djali i rapsodit te madh Hasjan Perparim Brati.

S'KA KOMENTE